آرشیو مقالات

 

مرجع هنر های بصری - پنسل سوسایتی دات کام

User Rating: 0 / 5

https_2F2Fblueprint-api-production.s3.amazonaws.com2Fuploads2Fcard2Fimage2F6105982F06663f43-6c94-4ebf-8725-6574ad903210.jpg

آیا برای انیماتور شدن باید نقاشی بلد باشیم ؟!


احتمالا بعد از کلی سوالای دیگه که در مورد روند کاریتون در این حوزه خواهید پرسید , به این پرسش هم برسید ! در پشت صحنه های انیمیشن های بزرگی طراحی ها پشت سر هم رو توسط انیماتور ها می دیدیم ! , هر فریم , متفاوت از فریم قبل با حرکت ها و حالت های صورت جدید ! , خب حالا میخواهیم وارد این دنیا بشیم و شاید این کمی ترسونده باشدمون ! اوه ه ه... من باید چند سال تلاش کنم با به مثال خوردن یک لیوان مثل این آقا اینقدر سریع طرح بزنم و برم فریم بعدی , تازه همه ی اصول و قواعد هم رعایت کنم! چند سال باید عرق بریزم تا بتونم هم پای انیماتور های آثاری همچون شیر شاه و ... جلو برم !خب آروم آروم! یکم آرامشتو حفظ کن پسرم یا دخترم ! در این که باید تلاش کنی و عرق بریزی شکی نیست ! اما بزارید براتون شرح بدم چه موقع نیاز پیدا میکنید به طراحی و نقاشی مسلط باشید و چه موقع نه :
خوب بزارید خلاصش کنم ! ما دو سبک کلی در تولیدات انیمیشنی داریم :
اول:
traditional
و یا سبک سنتی
دوم : دیجیتال
خیلی خب ! ما در سبک اول باز تقسیم بندی داریم ! که باز لزوما نیازی نیست شما دانش طراحی و نقاشی داشته باشید - مثلا در حوزه انیمیشن های استاپ موشن و خمیری در خیلی از مقالات دیدم سبک استاپ موشن و انیمیشن خمیری رو از دسته سنتی خارج و خودشو رو یک دسته جداگونه میدونن واصولا سبک سنتی رو همون سبک نقاشی های متوای میدونن که از نظر من غلطه ! خب , اما در سبک سنتی اگر شما بخواهید از همین روش که گفتم یعنی نقاشی فریم به فریم استفاده کنید پس قطعا نیاز دارید که به هنر طراحی و نقاشی کاملا مسلط باشید.

حالا سبک دیجتال : جالبه بدونید اون انیمیشن دو بعدی سبک سنتی رو که نیاز به علم طراحی و نقاشی بود می تونید در سبک دیجیتال بدون نیاز به اون علم انجام بدید ! امروز روز دیگه حتی نرم افزار های دیجیتال در حوزه انیمیشن دو بعدی هم از قاعده اسکلت بندی پیروی میکنن و شما به طور کامل با ابزار بسیار کامل و دقیق و حرفه ای روی همه ی اجزا کاراکترتون کنترل دارید. از دست و پا گرفته تا چشم و مو و لباس و... !
ما این جا نمیخواییم یکی یکی سبک ها رو نام ببریم و توضیح بدیم - میشه گفت شما در تمام زیر مجموعه های بخش دیجیتال نیاز به علم طراحی و نقاشی ندارید - مثلا سبک دو بعدی دیجتال و یا سه بعدی .
توجه و توصیه 1: طراحی و نقاشی از نظر من همیشه مادر علوم بصری بوده و هست , به عنوان یک دوست میگم برید دنبالش. همیشه یک انیماتور نقاش , دارای پرستیژ بالاتری بوده و هست , وقتی میخواهید ایدتون رو نشون بدید و خیلی راحت در عرض چند دقیقه با چرخوندن قلم رو کاغذ این کار رو میکنید , می دونید , خیلی ها در اون لحظه به شما
حسادت میورزند :) , و البته این مهارت شما در آینده میتونه آپشن خوبی برای کار در شرکت های بزرگ تر در نظر گرفته بشه.کلا نکات مثبت زیادی داره که میشه بیش از این که من نوشتم راجع بهش توصیه کرد !

توجه و توصیه 2 : این که شما سبکی رو انتخاب کنید که نیازی به دانستن طراحی و نقاشی نداشته باشه هیچ اشکالی نداره , اما دلیل بر آسان تر بودن این مسیر نصبت به مسیر سنتی نیست ! نمیخوام کلمه کلیشه ای چه بسا سخت تر رو به کار ببرم چون به نظرم واقعا طاقت فرسا تر و سخت تر از روش سنتی نمیتونه باشه ! ولی از من قبول کنید که مسیر سختی در پیش دارید.

( این مقاله تالیف تیم پنسل سوسایتی میباشد - کپی تنها با ذکر آدرس وبسایت منبع مجاز است )

نوشتن دیدگاه